Ubuntu:Feisty lt

From

Neoficialus Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) naujoko gidas

Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) versija buvo išleista 2007 balandžio 19 dieną. Šis gidas dar tik vystosi ir yra nuolat tobulinamas, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba testuojant ir tobulinant šį gidą.

Šį gidą sumanė ir sukūrė Chua Wen Kiat (Kuala Lumpur, Malaizija). Dabar gidą prižiūri ir išlaiko Latvijos Universiteto Linux centras ir kiekvienas norintis prisidėti.

Šį gidą galite aptarti oficialiame UbuntuGuide.org forume patalpintame ubuntuforums.org. Prisijunkite prie mūsų diskusijų.


Kad galėtumėte redaguoti ir versti šį gidą į kitas kalbas, Jums reikia prisiregistruoti

Jei turite kokių nors minčių dėl naujų pamokėlių, pasiūlykite jas Talk puslapyje

Jei turite kokių nors klausimų apie wiki, parašykite mums el.laišką adresu ubuntuguide -at- ubuntuguide.org

捐助者 MikrobartOrvilsQuashJiyuu0CargoGabemorrBytecopekrampoSimosStubbyeljacoshaiThunderMHasileadammichaelroachBelisarivsCheatorHankKaotikssoniahKutanMehdirichuxShadymanHavarillLouisShadymanshanlot751EtienneRabid9797Mantas Smelevičiusperspectoffphloseadogsmalugo2debugPakosRedBassCyberAngelCogeeldineroycorreUficAntidrugueVahidLouis KingRsinghBorut-TCinglallsTownraypete alleboneGreenstarThe TurkRonBCompotatojoMbrasigma80Karthikeyanemorrp1Th0rv4ldand other friends of our community edit


Senesnių Ubuntu versijų gidai

Jei naudojate seną Ubuntu versiją (Edgy ar Breezy), turėtumėte ją atnaujinti iki Feisty. (In a production environment, you might want to consider the risks) Žiūrėkite čia: [Kaip atnaujinti Ubuntu iš Hoary Hedgehog į Breezy Badger, o iš jos į Dapper Drake]


Full list of all the subpages: Ubuntu:Feisty_lt/TOC


Contents


Pagrindinės nuostatos

 1. Tai yra neoficialus Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) naujoko gidas. Jis nesusijęs nei su Ubuntu, nei Canonical Ltd.
 2. Šį gidą galite aptarti oficialiame UbuntuGuide.org forume patalpintame ubuntuforums.org. Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų diskusijų.
 3. Jei matote tekstą melsvame laukelyje, tai reiškia, kad jame įrašytas komandas reikia įvykdyti Terminale (Applications -> Accesories -> Terminal) arba panaudoti tų laukelių turinį pagal atskirus nurodymus.
 4. Kad išvengtumėte rašybos klaidų, komandas nukopijuokite ir įklijuokite (copy & paste) tiesiai į Terminalą (pažymėkite komandą, spauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite "Copy", tada Terminale vėl paspauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite "Paste". Taip pat galite naudotis klaviatūros sutrumpintomis komandomis, pažymėję tekstą vienu metu paspauskite "Ctrl ir C", kad nukopijuotumėte ir "Shift ir Insert", kad įklijuotumėte tekstą).
 5. "sudo" reiškia "substitute user do", kas, pažodžiui išvertus, reiškia, kad komandą atlieka pavaduojantis vartotojas. Komanda "sudo" paprašys Jūsų įvesti savo slaptažodį "Password:". Įveskite jį. Jūs taip pat galite vykdyti komandas kito kompiuteryje registruoto vartotojo vardu, pavyzdžiui jei norite įvykdyti komandą vartotojo peter vardu, tada Jums Terminale reikės įrašyti - eg sudo -u peter <komanda>.
 6. Jei norite daugiau sužinoti apie kokią nors komandą, paprasčiausiai pažiūrėkite vadove naudodami komandą "man". Pavyzdžiui "man sudo" parodys komandos "sudo" aprašymą.
 7. Jei pavargote nuolat įrašinėdami "apt-get", naudokite synaptic paketų tvarkyklę, kuri yra grafinė "apt-get" sąsają.
 8. "apt-get" ir "wget" komandoms reikalingas interneto ryšys, kad būtų galima instaliuoti, atnaujinti ir parsisiųsti norimas programas.
 9. All references to "aptitude" will be replaced with "apt-get". You may still use "aptitude" if you wish, however could cause dependency issues.
 10. Kad parsisiųstumėte failą, ant nuorodos paspauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite "Save Link As...". Įsitikinkite, kad failo pavadinimas ir plėtinys yra teisingi.
 11. Jei norite pagelbėti versdami Ubuntu į savąja kalbą ar kitaip padėti Ubuntu, apsilankykite https://launchpad.net/
 12. Lai "žmogiškumo kitiems" dvasia visad būna su Jumis...


Jei naudojate 64-bit Ubuntu versiją pakeiskite visus "i386" į "amd64"

Ubuntu:Feisty lt/Requests

Ubuntu:Feisty lt/GettingStarted

Ubuntu:Feisty lt/Repositories

Ubuntu:Feisty lt/UbuntuUpdates

Ubuntu:Feisty lt/AddOnApplications

Ubuntu:Feisty lt/OtherDesktopEnvironments

Ubuntu:Feisty lt/EyeCandy

Ubuntu:Feisty lt/CommercialApplications

Ubuntu:Feisty lt/UserAdministration

Ubuntu:Feisty lt/Hardware

Ubuntu:Feisty lt/CDDVDBurning

Ubuntu:Feisty lt/Networking

Ubuntu:Feisty lt/RemoteAccess

Ubuntu:Feisty lt/Windows

Ubuntu:Feisty lt/Security

Ubuntu:Feisty lt/BootMenu

Ubuntu:Feisty lt/TipsAndTricks

Ubuntu:Feisty lt/Servers

Ubuntu:Feisty lt/Troubleshooting

Ubuntu:Feisty lt/UpgradingUbuntu